Araç Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÜRESİ 
En kısa araç kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde yarım saat opsiyon verilmiş olup, 1 saati geçen gecikmelerde saat bazlı gecikme uygulanır.
 
UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 344 225 22 12 no’lu telefondan İntaş Oto Kiralama Rezervasyon Merkezini arayabilir veya ofisimize gelerek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
 
TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi arayabilir veya Ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
ARAÇ TESLİM ALMA – ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz araç temini sağlanmakta olup, günün her saatinde ofislerimizden mesai saatleri içinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ücretsizdir.
 
HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ 
24 Saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası Hava Limanlarındaki ofisten yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz.
 
SÜRÜCÜ BELGESİ – KULLANIM YAŞI
En az 20 yaşını doldurmuş 1 yıllık geçerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir. Lüks araçlarda ise  en az 25 yaş yaşını doldurmuş olma mecburiyeti vardır.
 
İLAVE SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur. Doğacak tüm hukuki yükümlülükler sürücüye aittir.
 
FİYATLARA DAHİL OLAN – OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlarımız günlük kiralamalarda 300 km ile sınırlıdır. Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) kiracıya aittir.
 
ÖDEME – DEPOZİT
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Araçlarımız mevcut göstergedeki yakıt ile müşteriye teslim edilerek, aynı şartlarda iadesi alınır. Eksik veya boş depo yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.
 
TRAFİK CEZALARI

Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra İntaş Oto Kiralama’ya ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

İNTAŞ OTO KİRALAMA FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.